VASTUVÕTULE TULEK

 • Palume arsti vastuvõtule alati ette registreeruda. Ka siis kui tegemist on kiireloomulise probleemiga ja soovite arsti vastuvõtule pääseda võimalikult ruttu. Anname endast parima, et ägedad haiged ei peaks haigena ooteruumis kaua istuma. Tavaliselt vaatab erakorralised haiged kõigepealt üle pereõde, vajadusel konsulteerib arstiga või suunab edasi arsti vastuvõtule, kas samal päeval või lähipäevade jooksul, olenevalt probleemi raskusastmest.
 • Kui Te ei saa kokkulepitud ajal arsti vastuvõtule tulla- palun andke sellest teada esimesel võimalusel, siis saab vastuvõtule keegi teine abivajaja.
 • Ka pereõe plaanilisele vastuvõtule tuleb eelnevalt registreeruda. 
 • Vastuvõtuaeg ühele patsiendile on plaanitud 20 min. Juhul kui Te soovite rääkida arstiga mitmest probleemist, siis palun registreerige 2 aega. Kui Teiega tuleb vastuvõtule kaasa pereliige või lähedane, kes soovib samuti oma terviseprobleeme arutada, siis peab tema samuti arstile aja kinni panema.
 • Kui Te hilinete arsti vastuvõtule on arstil õigus osutada Teile tervishoiuteenust lühema konsultatsiooniaja jooksul või keelduda Teid vastu võtmast. Te peate arvestama, et kvaliteetse tervishoiuteenuse saamiseks on vajalik kinni pidada kokkulepitud ajast!
 • Arsti või õe kabinetti sisenemiseks oodake kuni Teid kutsutakse!

 

 • Analüüside tulemusi saate vaadata aadressil digilugu.ee. Kommentaare analüüside kohta saate küsida pereõelt või perearstilt. Meilie analüüside vastuseid ei saadeta.
 • Eriarsti konsultatsiooni vajaduse üle otsustab ja saatekirja kirjutab perearst. Saatekirja saamiseks on vajalik tulla arsti visiidile. Ühe saatekirja alusel saab broneerida ainult ühe eriarsti aja. Erialaarsti visiidi broneerimiseks on vajalik teada patsiendi isikukoodi ja telefoninumbrit.
 • Digisaatekiri– tervise infosüsteemi kaudu erialaarstile edastatatav saatekiri. Selle olemasolu näeb riiklikus patsiendiportaalis aadressil http://www.digilugu.ee
 • llma perearsti saatekirjata saab pöörduda: naistearstile, naha- ja suguhaigustearstile, silmaarstile, hambaarstile, psühhiaatrile, traumapunkti ja erakorralise meditsiini osakonda. NB! Eriarstidele registreerimine toimub SA TÜK üldregistratuuris või tel. 7319100, soovi korral võite valida ka mõne teise tervishoiuasutuse.
 • E-konsultatsioon– selle abil saab perearst pidada nõu erialaarstiga, kas jätkab patsiendi raviga ise või suunab ta erialaarstile. Erialaarstil on kaks võimalust: kas annab perearstile soovituse ravi jätkamiseks või vajadusel kutsub patsiendi ise oma vastuvõtule 6 tööpäeva jooksul. Perearst teavitab alati patsienti kui ta küsib erialaarstilt e-kondusltatsiooni ja palub sellega seoses patsiendi kontakttelefoni numbrit, mis märgitakse saatekirjale. Kontakti puudumisel või telefonile mittevastamisel ei saa patsienti erialaarsti vastuvõtule registreerida.